Monitoring CCTV

Monitoring, telewizja przemysłowa, to prosty a zarazem bardzo skuteczny sposób na zabezpieczenie oraz kontrolę obiektów. Wykonujemy instalację w domach, biurach, sklepach, magazynach, halach przemysłowych, na osiedlach, parkingach oraz wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wizyjna kontrola. Zastosowanie telewizji przemysłowej działa przede wszystkim prewencyjnie. Często sama obecność kamer odstrasza potencjalnych złodziei lub wandali. Zamontowanie kamer w firmach sprawia, że nasi pracownicy więcej czasu poświęcają właściwej pracy oraz ogranicza to kradzieże wewnętrzne.

W zależności od potrzeb, możemy zastosować monitoring CCTV analogowy lub monitoring IP, który oferuje nam najwyższą jakość.

Systemy, które montujemy to:

– systemy analogowe: HD -TVI, HD-CVI, AHD

– systemy cyfrowe IP

Telewizja przemysłowa analogowa jest w tej chwili najtańszym rozwiązaniem. Ten typ telewizji przemysłowej używamy wszędzie tam, gdzie nie potrzebujemy bardzo dużych rozdzielczości (do 2Mpix-FULL HD). Świetnie sprawuję się to w małych obiektach. Ceny takich instalacji zaczynają się od kilkuset złotych. Bez najmniejszych problemów możemy także obserwować w nocy, kamery mogą być wyposażone w oświetlacz podczerwieni. Oczywiście obraz z kamer możemy zapisywać, możemy prowadzić podgląd w czasie rzeczywistym na komputerze, monitorze, telewizorze. Można też łączyć się za pośrednictwem Internetu i prowadzić podgląd z dowolnego miejsca. Wystarczy do tego komputer, tablet lub smartfon.

W przypadku monitoringu IP mamy również wiele możliwości, ale zdecydowanie lepszą jakość. Zastosowanie kamer IP pozwala na uzyskanie obrazu w jakości HD. Dzięki rozdzielczości sięgającej kilku megapikseli, mamy możliwość uzyskania bardzo dokładnego obrazu, z którego bez problemu możemy odczytać np. numery rejestracyjne samochodu z dużej odległości. Zastosowanie kamer IP upraszcza również instalację, ponieważ kamery łączymy w sieć. W przypadku kamer analogowych musimy łączyć, każdą kamerę z rejestratorem ( przewodowo lub bezprzewodowo ).

Przy doborze systemu monitoringu bierzemy pod uwagę wiele aspektów. Jednym z najważniejszych jest jak zawsze budżet przeznaczony przez inwestora na daną instalację. Jeśli już poznamy zakres kosztów, które możemy ponieść, to optymalnie dobieramy sprzęt i rodzaj użytych technologii. Zawsze staramy się doradzić i pomóc w podjęciu decyzji.

Zajmujemy się również naprawą oraz modernizacją już istniejących systemów monitoringu.